Kapsül Kahve Nedir

Kapsül kahve nedir, sorusunun yanıtı aslında pek çoğumuzun bildiği bir şey olsa da isminden dolayı bazı anlaşmazlıklar ortaya çıkabiliyor. Dünyada çok fazla kişinin, yüksek kullanım seviyesinde olan kahve gün içinde oldukça fazla tüketilmekte ve birçok çeşidi olduğundan herhangi birine kolayca erişilebilmektedir; kapsül kahve ise burada devreye girer. Birçok kahveye kolayca erişilebildiği ve kahvenin yapım aşamalarının kolay olduğu doğrudur ancak taze kahve içmek pek de kolay değildir.

Kapsül Kahve Nedir

Çünkü çekirdek kahveler genellikle bir gün içinde tüketilmez, kahve çekirdekleri çekilir ve pakette kullanılacağı güne kadar paketin içinde bekler. Bu şekilde kahve uzun süreler boyunca tüketilebilir olsa da her zaman tazeliğini koruyamaz ve en iyi içimi karşılayamaz çünkü uzun süreler boyunca hava ile temas halinde bulunmuştur.

Kapsül kahveler ise her kapsülde yeni ve taze kahve içebilmenizi mümkün kılan bir yöntemdir çünkü kapsül kahvelerin yapım aşamasında çekirdekler öğütülür ve havasız bir ortamda paketlenir, böylelikle nemlenme ve havayla ilişki sorunu çözülmüş, her kapsülde yeni öğütülmüş kahve hissiyatı yaratılmıştır. Kapsül kahve nedir diye soranlara en doğru yanıt, istediğiniz türdeki kahveyi hemen hazırlayabileceğiniz bir yöntem olduğudur.

Kapsül Kahve Çeşitleri

Kapsül Kahve Nedir
Kapsül Kahve Nedir

Kapsül kahvelerin en büyük avantajlarından biri de yapımı çok zor ve zahmetli kahveleri bile yalnızca küçük bir paketin içine sığdırabilmesidir, çekirdek kahveler her zaman aynı kahveyi önümüze sunar ve biz de zevkimize göre onlara eklemeler yapar, uğraşlar sonucu farklı kahvelere dönüştürürüz ancak kapsül kahve çeşitleri çok fazladır ve yapımı, bir makinesine sahip olduğunuz sürece çok da kolaydır.

Kahve makineye yerleştirilir ve yeterli miktarda su eklendiğinde dilediğiniz kahve kolayca hazırlanır. Kapsül kahve yapılan özel makinesinde hazırlanabilen ve en çok tercih edilen kahveler şunlardır: Espresso, Macchiato, Mocha, Arabica, Asian Robusta, Espresso Delicato, Latte, Cappuccino, Lungo.

Kapsül Kahve Markası

Kapsül kahve bulabileceğiniz bazı markalardan biri Türkiye’de kolayca ulaşım sağlanabilecek Nescafe’dir, Nescafe latte, tek çeşit espresso, mocha ve americano çeşitleriyle raflardayken bir İtalyan markası olan Illy’nin ise orta kavrulmuş, arabica, karamel, sade gibi çeşitleri mevcut. Alman marka Tchibo ise aralarından en çok çeşite sahip olan kapsül kahve markası.

“Kapsül Kahve Nedir” üzerine 3 yorum

Yorum yapın