Nespresso Lungo Kapsül Kahve

Espresso’nun kardeşi olarak da bilinen nespresso lungo kapsül ile tanışın! Espresso ve lungo ikiz olmayabilir, ancak onlara kardeş diyebilirsiniz. Nespresso lungo kapsül, daha iri kahve çekirdekleri ve bir espressoyu hazırlamak için kullanılan su miktarının iki katı kullanıldığı için genişletilmiş bir espressodur diyebiliriz. 

Nespresso Lungo Kapsül

Normal bir espresso 25 ila 60 ml iken, bir lungo 130 ila 170 ml olabilir. Espresso ve nespresso lungo kapsül benzer bir kişiliğe sahip olsa da Lungo, demleme işlemindeki modifikasyon nedeniyle daha karmaşık tatlar sunar. Nespresso makinesi, lungo kapsül çeşitleriyle kullanmak için bir düğmeye sahiptir ve lungo boyutlu Nespresso fincanı için otomatik olarak daha fazla su ekler.

Lungo Kapsül

Lungo kapsül Nespresso makinesinde farklı bir ayar ile beraber çalışıyor. Bu sayede makine lungo kahve yapılacağını anlıyor ve ona göre su ekliyor. Nespresso lungo kapsül, kapsül kahve çeşitleri arasında en çok tercih edilenlerden biri olarak biliniyor. Ekspressonun tadına alışık olanlar lungo kahveyi de deneme konusunda oldukça istekli oluyor. Tek bir tuş ile en iyi lungoyu pişirmek ise nespresso makinesinin görevi oluyor. Farklı aromalarda olan lungo kahve kahve severe farklı lezzet seçenekleri sunuyor. Karamel, vanilya ve benzeri aromalar lungo kahvenin seçenekleri arasında yer alıyor.

Nespresso Lungo Kapsül Kahve
Nespresso Lungo Kapsül Kahve

Kapsül Kahve Çeşitleri

Kapsül kahvenin farklı kahve çekirdekleri ile hazırlanabiliyor olması kahve severlere Brezilya kahvesi, Kolombiya kahvesi gibi lezzetlere erişim olanağı sunuyor. Üstelik bu kaliteli kahvelere en iyi ve en taze hali ile ulaşabiliyorsunuz. Kapsüle sıkıştırılan kahve tazeliğini oldukça uzun bir süre koruyor ve ışık, ısı gibi koşullardan etkilenmeden saklanabiliyor. Kahve severler içimi keyif veren kahvelere ulaşmak için artık ünlü kahve dükkanlarına gitmek zorunda kalmadan kapsüller ile evlerinde kahvelerini yudumlayabiliyor.

Sabahlara bir kahve ustasının elinden çıkmış izlenimi veren bir kahve ile başlamak isteyenler nespresso lungo kapsül ile çözümü pratik bir şekilde buluyor. Lungo kahve çeşitleri gerek internetten gerekse kahve satılan mağazalardan alınabiliyor. Fiyat konusunda kahve severlerin endişe duymasına gerek kalmadan farklı fiyat aralıklarında kapsül kahve sipariş edilebiliyor.

“Nespresso Lungo Kapsül Kahve” üzerine 5 yorum

Yorum yapın